Nowości i powroty – 29.08

Nowości i powroty – 29.08

Nie wiemy, kiedy to się stało, ale wygląda na to, że sierpień dobiega końca. Czy macie już skompletowaną biblioteczkę na wrzesień? Może sięgniecie po coś z naszych najnowszych nowości i powrotów?
Nowości

Po nowości zapraszamy szczególnie miłośników opowiadań. Pojawiło się u nas długo wyczekiwane przez nas wznowienie antologii Ivana Morrisa Modern Japanese Short Stories i nowość z wydawnictwa Honford Star – opowiadania Kang Kyeong-ae The Underground Village.

Antologie lubimy za możliwość zapoznania się z wieloma – często też tymi mniej znanymi – autorami. Z przyjemnością czytamy, dyskutujemy i wyławiamy perełki. Modern Japanese Short Stories podoba nam się szczególnie, bo oprócz imponującej selekcji tekstów jest bardzo ładnie wydana.

Opowiadania Kang Kyeong-ae opisują życie najbiedniejszych w jeszcze niepodzielonej Korei (obecnie to tereny Korei Północnej) i w Mandżurii pod okupacją japońską. To bardzo poruszający zbiór, tak jak poruszająca jest ilustracja na okładce, autorstwa Dal Sang – ale już nie możemy się doczekać, aż je przeczytamy.

Powroty – powieści

Wszystkich czekających na powrót angielskiej wersji Convenience Store Woman informujemy – książka wróciła do nas w nowym wydaniu. Po ogromnym światowym sukcesie tego tytułu, wydawnictwo Granta zdecydowało się na dodruk wersji paperback, bardziej budżetowej, ale żeby było wesoło: w kilku wersjach kolorystycznych. Wpadajcie do nas zobaczyć, która podoba Wam się najbardziej.

Doczekałyśmy się również kilku egzemplarzy powieści Masks Fumiko Enchi, książki, która należy do naszych topów japońskiej literatury (wymieniałyśmy ją w naszym Tajfunowym Top 10 – Japonia.

Powroty – książki dwujęzyczne

Wróciła oczekiwana przez wielu Manga: The Pre-History of Japanese Comics, jeden z naszych przebojów lata i letnich książkowych targów. Na naszych półkach znajdziecie znowu inną dwujęzyczną pozycję: Short Stories in Japanese. To z kolei zbiorek kilku opowiadań, które można czytać po japońsku, a jednocześnie śledzić jego angielskie tłumaczenie (lub w odwrotną stronę: ).

Powroty – baśnie i albumy

Miłośnikom tradycji i folkloru polecamy zbiór baśni Japanese Tales, a fanom małych knajpek i gotowania – nietypową książkę kucharską Izakaya : The Japanese Pub Cookbook. Zwiedzicie w niej popularne puby w Tokio i spróbujecie ich własnych autorskich przysmaków.

Zobacz inne wpisy:

Bez kategorii
Karolina Bednarz

Bestsellery listopada

Listopad był dla nas szalonym miesiącem – ledwo co ochłonęłyśmy po naszych pierwszych urodzinach, a już musiałyśmy się szykować na Festiwal Pięciu Smaków, żeby chwilę

Czytaj całość »
Zapowiedzi
Karolina Bednarz

Gąsienica – 18.11.2019

Opowiadania Ranpo ewoluowały na przestrzeni lat – zaczynał od typowo detektywistycznych opowiadań w stylu Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie, z czasem jednak zaczął przesuwać się w stronę opowiadań grozy à

Czytaj całość »

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *