Najnowsza książka
Wydawnictwa Tajfuny

Opowiadania Ranpo ewoluowały na przestrzeni lat – zaczynał od typowo detektywistycznych opowiadań w stylu Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie, z czasem jednak zaczął przesuwać się w stronę opowiadań grozy à la Edgar Allan Poe (od niego również zapożyczył swój artystyczny pseudonim – Edogawa Ranpo wypowiedziane szybko brzmi niemal jak Edgar Allan Poe) i skupiał się na ciemnych zakamarkach ludzkiej psychiki. Wolał szokować, straszyć i zadawać zagadki, niż je rozwiązywać. Razem z tłumaczem antologii Dariuszem Latosiem wybraliśmy opowiadania, które najlepiej pokazują różne etapy jego pisarstwa.

Wydawnictwo, księgarnia i serwis internetowy w jednym

Pasja do kultury wschodnioazjatyckiej,
a zwłaszcza do literatury pięknej.

Nasz lokal przy ul. Chmielnej 12 jest miejscem spotkań dla wszystkich, którzy kochają Azję

Nasze nowości

Tajfuny to księgarnia kuratorska – na nasze półki wybieramy tylko te książki, które nas zafascynują i zachwycą.

W naszej internetowej księgarni z łatwością odnajdziecie azjatyckie literackie perełki. Każdą książkę poleca ktoś z tajfunowego zespołu – nudne opisy skopiowane ze stron wydawcy to nie nasza bajka. Dzielimy się naszymi wrażeniami i ulubionymi cytatami, bo chcemy, by wizyta online jak najbardziej przypominały zakupy w naszej stacjonarnej księgarni.

Nasze bestsellery

Poznaj autora miesiąca

Osamu Dazai

Osamu Dazai (właśc. Shūji Tsushima, 1909–1948), jeden z najważniejszych XX-wiecznych autorów japońskich. Zawsze był płodnym pisarzem i obficie czerpał z własnej biografii, tworząc dzieła, które trafiały do serc czytelników próbujących odnaleźć swoje miejsce w nowym porządku powojennej Japonii. Bohaterowie powieści i opowiadań Dazaia to ludzie zagubieni, poszukujący swojej drogi, pozbawieni nadziei na lepszą przyszłość. Dazai często pisał w pierwszej osobie, niejako identyfikując się z postaciami, co pozwala przypuszczać, że ich rozterki nie były mu obce. Po samobójczej śmierci swego idola, pisarza Ryūnosuke Akutagawy, niczym Yōzo, bohater Zatracenia (jednej z jego najsłynniejszych powieści), popadł w alkoholizm, rzucił studia i zaczął spędzać czas w towarzystwie prostytutek. Mimo iż miewał okresy, w których jego zdrowie psychiczne było w miarę stabilne, przez większość życia cierpiał na depresję oraz uzależnienie od alkoholu i środków przeciwbólowych. Miał bujne życie miłosne i wiązał się z wieloma kobietami, lecz przeważnie unieszczęśliwiał je swoimi zdradami. Podejmował próby samobójcze cztery razy, zanim powiodła mu się piąta.

Wpadaj poczytać naszego bloga

Bestsellery listopada

Listopad był dla nas szalonym miesiącem – ledwo co ochłonęłyśmy po naszych pierwszych urodzinach, a już musiałyśmy się szykować na Festiwal Pięciu Smaków, żeby chwilę

Czytaj całość »

Bestsellery lipca

Nadszedł czas podsumowań! Prezentujemy Wam listę lipcowych bestsellerów – po polsku i po angielsku. A nuż zainspirujemy Was do odkrycia jakiegoś nowego tytułu? PL: Yōko

Czytaj całość »

Kim jesteśmy?

Tajfuny to wydawnictwo, księgarnia i serwis internetowy w jednym. Chcemy być miejscem, które łączy pasja do kultury wschodnioazjatyckiej, a zwłaszcza do literatury pięknej. I chcemy pokazać, że literatura japońska to nie tylko Haruki Murakami – choć z chęcią z Wami o nim porozmawiamy (i o Ryū Murakamim też)!

Dystrybucja

Książki wydawnictwa Tajfuny możecie znaleźć w wielu księgarniach kameralnych w Polsce – wiemy, jak ważne jest wspieranie lokalnych księgarń, w końcu same prowadzimy jedną w sercu Warszawy, na Chmielnej 12. 

Gdzie jesteśmy?

TAJFUNY
Ul. Chmielna 12
00-020 Warszawa

Godziny otwarcia księgarni:
wtorek – sobota 11-19

Shopping Basket
Szukasz prezentu? Zamówienia złożone i opłacone do 17.12 wyślemy najpóźniej 19.12 🌊