Najnowsza książka
Wydawnictwa Tajfuny

Opowieść o obsesji i poszukiwaniu idealnego piękna pióra jednej z niezwykle interesujących osobowości lat 20. i 30. w Japonii. O samej Kanoko Okamoto, zawsze idącej pod prąd, przeczytacie we wstępie Karoliny Bednarz.

Wydawnictwo, księgarnia i serwis internetowy w jednym

Pasja do kultury wschodnioazjatyckiej,
a zwłaszcza do literatury pięknej.

Nasz lokal przy ul. Chmielnej 12 jest miejscem spotkań dla wszystkich, którzy kochają Azję

Nasze nowości

Tajfuny to księgarnia kuratorska – na nasze półki wybieramy tylko te książki, które nas zafascynują i zachwycą.

W naszej internetowej księgarni z łatwością odnajdziecie azjatyckie literackie perełki. Każdą książkę poleca ktoś z tajfunowego zespołu – nudne opisy skopiowane ze stron wydawcy to nie nasza bajka. Dzielimy się naszymi wrażeniami i ulubionymi cytatami, bo chcemy, by wizyta online jak najbardziej przypominały zakupy w naszej stacjonarnej księgarni.

Tajfunowy
Klub Książkowy

Co miesiąc spotykamy się w naszej księgarni stacjonarnej na Chmielnej, żeby podyskutować o azjatyckiej literaturze. Dyskutujemy także online na naszej grupie na Facebooku. 

Powoli rozkręcamy też spotkania w innych miastach! 

Nasze bestsellery

Poznaj autora miesiąca

Kanoko Okamoto

(1889-1939). Powieściopisarka i poetka japońska, żyjąca na przełomie okresów Taishō i Shōwa. Karierę literacką zaczęła od wierszy tanka, które publikowała między innymi w feministycznym magazynie Seitō, by pod koniec życia przerzucić się wyłącznie na prozę i eseistykę. Do jej najbardziej znanych dzieł należą krótkie powieści Tsuru wa yamiki (Żuraw jest chory) czy Rōgishō (Portret starej gejszy). Od najmłodszych lat blisko związana z ówczesnym literackim światem, była często krytykowana za awangardowy styl życia.

Zobacz wszystkie książki autorki dostępne w Tajfunach.

Wpadaj poczytać naszego bloga

Tajfunowe Top 10 – Chiny

Przedstawiam Wam mój subiektywny Top 10 chińskiej literatury pięknej, od której warto rozpocząć jej zgłębianie. A warto! Znajdziecie tu dwa zbiory opowiadań oraz osiem powieści

Czytaj całość »

Bestsellery marca 2020

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Marzec miał stać pod znakiem Gdańskich Targów Książki i różnych wydarzeń, które dla Was planowaliśmy – w

Czytaj całość »

Miesiąc Historii Kobiet: Can Xue

Can Xue (残雪) – jedna z najwybitniejszych współczesnych chińskich autorek, która udowodniła, że literatura piękna najwyższych lotów nie jest wyłącznie domeną mężczyzn. W przeciwieństwie do

Czytaj całość »

Kim jesteśmy?

Tajfuny to wydawnictwo, księgarnia i serwis internetowy w jednym. Chcemy być miejscem, które łączy pasja do kultury wschodnioazjatyckiej, a zwłaszcza do literatury pięknej. I chcemy pokazać, że literatura japońska to nie tylko Haruki Murakami – choć z chęcią z Wami o nim porozmawiamy (i o Ryū Murakamim też)!

Dystrybucja

Książki wydawnictwa Tajfuny możecie znaleźć w wielu księgarniach kameralnych w Polsce – wiemy, jak ważne jest wspieranie lokalnych księgarń, w końcu same prowadzimy jedną w sercu Warszawy, na Chmielnej 12. 

Gdzie jesteśmy?

TAJFUNY
Ul. Chmielna 12
00-020 Warszawa

Godziny otwarcia księgarni:
wtorek – sobota 11-19

Shopping Basket