Amanda Lee Koe urodziła się w 1988 roku w Singapurze. Dorastała przy filmach wuxia i bajkach Disneya, które inspirowały ją do wcielania siebie oraz swojego rodzeństwa w fikcyjne postaci z ekranu i odgrywania wymyślnych scen. W szkole była buntowniczką, a kiedy zaczęła oglądać się za dziewczynami, skierowano ją na terapię konwersyjną. Zainteresowanie queerową kulturą, a zwłaszcza nieheteronormatywnymi wątkami w filmach, które oglądała, sprawiło, że zdecydowała się rozpocząć studia z filmoznawstwa na uniwersytecie w Singapurze. Fascynacja sylwetką biseksualnej Marlene Dietrich wzbudziła u niej zainteresowanie kulturą republiki weimarskiej, dada i surrealizmem. W wieku dwudziestu kilku lat, Lee Koe porzuciła dotychczas podejmowane dorywcze prace i zajęła się pisaniem.
W 2014 za swój debiutancki zbiór opowiadań Ministry of Moral Panic otrzymała Singapurską Nagrodę Literacką w kategorii fikcja w języku angielskim (jako najmłodsza laureatka tej nagrody). Zwycięstwo zagwarantowało jej udział w literackiej rezydencji na Uniwersytecie w Iowa, niedługo później otrzymała również stypendium pozwalające jej na podjęcie studiów pisarskich na Uniwersytecie Colombia. Pieniądze z wygranej Singapurskiej Nagrody Literackiej przeznaczyła na przeprowadzkę do Nowego Jorku.
Fascynacja postacią Marlene Dietrich i seria przypadków przywiodła Lee Koe pomysł na pierwszą powieść. Delayed Rays of a Star, fikcyjna historia splatająca ze sobą prawdziwe postaci: wspomnianą Dietrich, Anne May Wong i Leni Riefenstahl, uzyskała wyróżnienie jako najlepsza praca na roku na uniwersytecie i niedługo później, w 2019 roku, została wydana przez Doubleday.
W 2020 roku zbiór Ministerstwo moralnej paniki ukazał się w Tajfunach w polskim przekładzie Mikołaja Denderskiego. Obecnie czeka na wznowione wydanie w odświeżonej oprawie graficznej.