Cyril Wong

Cyril Wong (1977) jest singapurskim poetą i krytykiem. Uczył się w Temasek Junior College, a później robił doktorat z literatury angielskiej na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Obronił się w 2012 roku.

Jest autorem wielu tomików poetyckich, m.in. Unmarked Treasure (2012), Tilting Our Plates to Catch the Light (2012), The Dictator’s Eyebrow (2013), After You (2013), and The Lover’s Inventory (2015). Jego najnowszym zbiorem jest Infinity Diary (2020). W 2005 nagrodzono go ogólnokrajową nagrodą dla młodych artystów, a w 2006 i 2016 roku został laureatem Singapurskiej Nagrody Literackiej. Jego wiersze pojawiały się w wielu periodykach i antologiach wydawanych na całym świecie, takich jak Poetry International, Atlanta Review, Fulcrum, Asia Literary Review. Był gościem na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Edynburgu, czy Festiwalu Pisarzy w Singapurze i Sydney. Według czasopisma Time, jego twórczość wychodzi poza zwyczajne pisanie o seksualności – łączy w sobie wątki związane z miłością, alienacją i relacjami ludzkimi wszelkiego rodzaju.

Cyril Wong jest uznawany jako pierwszy singapurski poeta konfesyjny, głównie ze względu na “brutalną szczerość w pisaniu o seksualności, ukazywanie niepokoju o kruchość relacji międzyludzkich i bezustanne kwestionowanie swojego podejścia do świata.”

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.