Alfian Sa'at

Alfian Sa’at to dramaturg, współpracujący na stałe z grupą teatralną W!LD RICE. Jego sztuki były tłumaczone na język niemiecki, szwedzki i duński, wystawiano je w Singapurze, Kuala Lumpur, Londynie, Berlinie, Hamburgu, Zurichu, Monachium, Kopenhadze i Sztokholmie. Siedmiokrotnie był nominowany do nagrody teatralnej magazynu Life! za najlepszy scenariusz, główną nagrodę otrzymał dwa razy. Otrzymał również pierwszą nagrodę w kategorii „Poezja” w konkursie SPH-NAC Golden Point oraz nagrodę Singapore Young Artist 2001 w kategorii „Literatura”.

Jest autorem zbiorów opowiadań (Corridor – 1999, Malay Sketches – 2012), tomików poezji (One Fierce Hour – 1998, A History of Amnesia – 2001, The Invisible Manuscript – 2012), a także wielu tekstów dramatycznych (Nadira, Pulau Ujong / Island at the End). W 2022 roku odbyła się premiera jego najnowszej sztuki Animal Farm – nowej adaptacji orwellowskiego dzieła.

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Tajfuny ukazał się zbiór opowiadań Sa’ata Szkice malajskie w przekładzie Aleksandry Szymczyk. Z tej okazji Alfian Sa’at został zaproszony jako gość Conrad Festival 2022, gdzie wziął udział w rozmowie z tłumaczką książki. Kilka dni później w Warszawie odbyło się również spotkanie z autorem w Najlepszej Księgarni. Relacje z obu wydarzeń można obejrzeć na naszym blogu.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.