Bora Chung

Bora Chung

Bora Chung (1976) jest koreańską pisarką, tłumaczką i aktywistką. Działa na rzecz praw grup zmarginalizowanych: robotników, kobiet oraz społeczności LGBTQ+. Ukończyła studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie na Uniwersytecie Yale, a później obroniła doktorat w dziedzinie literatury słowiańskiej na Uniwersytecie Indiany. Jako swoje europejskie inspiracje literackie wymienia Brunona Schulza, Brunona Jasieńskiego i Ludmiłę Pietruszewską. Przez jakiś czas wykładała literaturę rosyjską na Yonsei University, obecnie tłumaczy dzieła literatury nowoczesnej z rosyjskiego i polskiego na koreański.

Chung jest autorką trzech powieści i trzech zbiorów opowiadań. Jej książka, Przeklęty królikzbiór fantastyczno-psychodelicznych historii, znalazła się wśród finalistów Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2022 roku. Zbiór ukazał się w polskim tłumaczeniu jesienią 2023 roku w Tajfunach (tłum. Marta Niewiadomska).

Jedno z opowiadań z Przeklętego królika, “Ponowne spotkanie” ukazało się w limitowanej edycji w formie broszury z okazji odwiedzin autorki w Polsce we wrześniu 2022 roku. Można je przeczytać w internetowym wydaniu Magazynu Książki.

Dowiedz się więcej o autorce
Inne tytuły dostępne w naszej księgarni
Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.