Tajfuny to wydawnictwo i kuratorska księgarnia, które narodziły się z pasji do kultury i literatury pięknej wschodniej Azji.

Wydawnictwo

Wydawnictwo Tajfuny przybliża literaturę Azji Wschodniej. Wyszukujemy dla Was najciekawsze tytuły: świeże głosy ze swoich lokalnych scen literackich, nieznane i zapomniane klasyki oraz kultowe pozycje, które nie dotarły do Polski. Wybieramy książki, które zachwycają nas swoim językiem i poruszają ważne dla nas tematy i wierzymy, że zarazimy tą pasją czytelników w Polsce.

Dbamy o każdą naszą książkę – nad każdym tekstem pracujemy tak samo dokładnie, kolacjonując tłumaczenia i zapewniając czas na uważną redakcję. Współpracujemy z zaufanym gronem tłumaczy języków azjatyckich i redaktorów.

Do współpracy nad okładkami naszych książek zapraszamy artystów z Azji.

Nasze książki

Seria główna
Tajfuny mini

Zapowiedzi

Wkrótce

Wędrówka

Intan Paramaditha, tłum. Marianna Lis

Dokąd wybrałabyś się, gdyby sam Diabeł podarował ci czarodziejskie czerwone szpilki? A co jeśli ceną za wolność, byłoby skazanie na wieczną tułaczkę? Ta zaskakująca powieść indonezyjskiej pisarki Intan Paramadithy w stylu choose-your-own-adventure pozwala nam decydować o tym, jak potoczą się losy jej bohaterki. To kosmpolityczna, feministyczna opowieść z elementami folkloru i fantastyki sprawia, że będziecie chcieli do niej wracać i odkrywać nowe scenariusze.

Nikt nie odpisuje

Jang Eun-jin, tłum. Marta Niewiadomska

Młody chłopak wyrusza w podróż tylko ze swoim ukochanym niewidomym psem, empetrójką i książką. Tułają się od hostelu do hostelu, spotykanym po drodze ludziom nadając numery. Bohater wszystkim im wysyła listy z drogi, dopytując, jak potoczyło się ich życie i dzieląc swoim, ale nikt nie odpisuje… Pełna serca i smutku opowieść o bliskości i samotności.

W przygotowaniu

Shiori Itō – ブラック・ボックス (Black Box), tłum. Karolina Bednarz i Dominika Błażyca

Kanako Nishi – ふくわらい (Fukuwarai), tłum. Anna Wołcyrz

Bae Suah – 철수 (Cheolsu), tłum. Joanna Pienio-Danielak

Yūko Tsushima – 光の領分 (Hikari no ryōbun), tłum. Karolina Bednarz

Minae Mizumura – 本格小説 (Honkaku shōsetsu), tłum. Anna Zielińska-Elliott

Yan Ge – 异兽志 (Yì shòu zhì), tłum. Joanna Karmasz

Ito Ogawa – ツバキ文具店 (Tsubaki Bunguten), tłum. Alicja Kaniecka

Kanae Minato – 告白 (Kokuhaku), tłum. Anna Karpiuk

Bora Chung – 저주토끼  (Jeojutokki), tłum. Marta Niewiadomska

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.