magazyny

NANG Magazine

NANG magazine to prawdziwie ekskluzywne czasopismo o azjatyckiem filmie. Projekt NANG od początku zakładał skończoną liczbę dziesięciu numerów, a każdy numer drukowany jest w limitowanej ilości egzemplarzy. Dodruki nie są przewidziane, więc kto pierwszy, ten lepszy!

Każdy tom magazynu ma swój odrębny temat i powstaje pod czujnym okiem innego redaktora. Teksty do pisma dostarczają najwybitniejsi twórcy azjatyckiej sceny filmowej – dla każdego kinomana ten magazyn to must-have! Zachwycą również pasjonatów pięknych wydań i estetycznej typografii.

Tajfuny mają przyjemność być jedynym w Polsce dystrybutorem NANG Magazine.

Kyoto Journal

Kyoto Journal to wyjątkowe pismo poświęcone kulturze i społeczeństwu, powstające w sercu Kioto. Ściągamy je specjalnie dla Was prosto z Japonii i same zachwycamy się każdym numerem, który do nas trafia.

Niestety, w trakcie pandemii fundacja, która wydaje magazyn, musiała ograniczyć swoje działania. Nowe numery ukazały się jedynie w wersji cyfrowej, na małą skalę. Tym bardziej zależy nam, żeby wesprzeć ich działalność.

Numer 95 jeden z ostatnich, który się ukazał przed pandemią, poświęcony jest well-being, dobrobytowi i dbaniu o siebie i bliskich. A bardzo teraz wszyscy tego potrzebujemy.

Mekong Review

Mekong Review to kwartalnik literacki poświęcony literaturze Azji Południowo-Wschodniej. Chyba nigdzie indziej nie znajdziecie tyle dobra o literaturze kambodżańskiej, literaturze birmańskiej, literaturze wietnamskiej, literaturze laotańskiej i literaturze tajskiej. To kopalnia ciekawych tekstów i wiedzy o literaturze z tych rzadko tłumaczonych na polski czy angielski kierunków.

Do tego Mekong Review to urokliwe okładki i gazetowy format, który wzbudza w nas zawsze nutkę nostalgii. Serdecznie polecamy!

Granta 127: Japan

Czasopisma literackiego Granta prawdopodobnie nikomu z Was nie trzeba przedstawiać – to jeden z najbardziej znanych portali i magazynów promujący najlepszą literaturę z całego świata. W 2014 roku jeden ze swoich numerów-antologii poświęcili literaturze z Japonii.

I tak oto do naszych rąk trafiła ta książka – bo magazyn jest tak grubaśny, że ‘książka’ pasuje do niego znacznie lepiej niż ‘czasopismo’. W środku znajdziecie wybór doskonałych tekstów topowych współczesnych pisarzy i pisarek z Japonii, opowiadania, fragmenty, garstkę esejów i wywiady. Część z autorów, jak Sayaka Murata czy Hiroko Oyamada, dopiero co doczekało się swoich książkowych publikacji po angielsku, część nadal pozostaje dostępna do przeczytania tylko w magazynie – ale tak czy inaczej, Granta do wybitnych nazwisk ma dobrego nosa!

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.