Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nieprzewidywalność wędrówki. Spotkanie z Intan Paramadithą na Conrad Festival

28 października, 2023 @ 20:00 22:00

Zawsze sądziłaś, że czeka cię życie w wielkim świecie, że jest Ci pisane coś więcej, niż zaduch indonezyjskich miast. Ale z każdym dniem czujesz, jak mocniej zapuszczasz korzenie. Porastasz tu mchem. Do chwili, gdy poznajesz samego Diabła, który w zamian za twą miłość, wręcza ci obietnicę przygody: parę krwistoczerwonych szpilek. Wędrówka to pierwsze polskie tłumaczenie z języka indonezyjskiego. Ekscytująca powieść paragrafowa, w której to my musimy zdobyć się na odwagę, by samodzielnie wybierać swoje przygody – i ponosić ich konsekwencje. To książka, którą można czytać wielokrotnie, odkrywając kolejne ścieżki. Zapraszamy na spotkanie z autorką książki, Intan Paramadithą, które poprowadzi tłumaczka powieści: Marianna Lis.

Intan Paramaditha to indonezyjska pisarka, autorka powieści i opowiadań, współautorka dramatów, wykładowczyni na Macquarie University w Sydney w Australii. Jej proza doskonale łączy współczesny, zglobalizowany świat i indonezyjski folklor.  W pracy naukowej zajmuje się badaniami z zakresu gender studies, tożsamości, socjologii i polityki. Jest feministką, głośno wypowiada się o problemach kobiet i działa aktywistycznie. Współtworzy feministyczną grupę Sekolah Pemikiran Perempuan (SPP)która sprzeciwia się marginalizacji kobiet z “Trzeciego Świata” w patriarchalnym i kolonialnym systemie produkcji wiedzy.

Jest autorką zbioru opowiadań Apple and Knife (2018), a także redaktorką antologii Deviant Disciples: Indonesian Women Poetsczęści serii Translating Feminisms wydawnictwa Tilted Axis Press.  Wędrówka w angielskim przekładzie Stephena J. Epsteina (The Wandering) została nagrodzona English Pen Award, a w 2021 roku trafiła na listę nominowanych do przyznawanej australijskim pisarkom Stella Award. Autorką polskiego tłumaczenia Wędrówki, które ukazało się w maju 2023 roku w Tajfunach, jest Marianna Lis.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie będą dostępne do pobrania od 16.10.2023 na stronie KBF: BILETY

Straszewskiego 21-22
Kraków, 31-109 Poland
+ Google Map
Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.