Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Portrety nowych światów. Alfian Sa’at na Conrad Festival

25 października, 2022 @ 20:00 - 21:30

Spotkania z Alfianem Sa'atem

Alfian Sa’at, autor Szkiców malajskich będzie gościem na tegorocznym krakowskim Conrad Festival. Spotkanie z Alfianem Sa’atem odbędzie się 25.10 o godzinie 20:00. Poprowadzi je Aleksandra Szymczyk, iranistka, kulturoznawczyni i tłumaczka, m.in. autorka przekładu Szkiców malajskich, wydanych niedawno przez Tajfuny. Tak o nadchodzącym spotkaniu piszą organizatorzy festiwalu:

W oficjalnej narracji Singapur jest wzorem postkolonialnego państwa, które nie tylko odzyskało polityczną i kulturową autonomię, ale też błyskawicznie stało się niezależne pod względem ekonomicznym. Oficjalne opowieści, promowane przez władze danych krajów, skrywają więcej niż odsłaniają. Alfian Sa’at w każdym tekście rozdziera ideologiczną zasłonę, by zwrócić naszą uwagę na postaci i wydarzenia, o których nie można ani mówić, ani nawet pamiętać. Pisać to według Sa’ata czynić widzialnym i słyszalnym, to domagać się uznania dla tych, których zepchnięto na margines, to upominać się o prawa dla każdej i każdego, to żądać sprawiedliwości i zadośćuczynienia za krzywdy, to poszerzać przestrzeń społeczną i walczyć ze strażnikami, którzy zawężają jej granice.

Alfian Sa’at nie tylko weźmie udział w spotkaniu autorskim, ale też wygłosi wprowadzenie do przedpremierowego pokazu koreańskiego filmu Baby Broker, w reżyserii Hirokazu Koreedy, którego możecie kojarzyć z jego poprzedniej głośnej produkcji Złodziejaszki. Projekcja odbędzie się w ramach pasma filmowego Conrad Festival, 24.10 o 21:00 w Kinie pod Baranami. Zapraszamy wszystkich kinomaniaków!

Dodatkowa informacja dla wszystkich, którzy w tym roku planują odwiedzić Krakowskie Targi Książki, to w czwartek, 27.10 o 15:00, Alfian Sa’at podpisuje książki na tajfunowym stoisku  Wpadnijcie koniecznie!

Szczegóły

Data:
25 października, 2022
Godzina:
20:00 - 21:30

Organizator

Conrad Festival
Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.