Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Szkice malajskie. Alfian Sa’at w Warszawie

29 października, 2022 @ 18:00 - 19:30

Spotkania z Alfianem Sa'atem

Alfian Sa’at będzie tegorocznym gościem Conrad Festival, ale kilka dni później spotkać autora będzie można także w Warszawie.Tak o nadchodzącym spotkaniu piszą organizatorzy festiwalu:

W oficjalnej narracji Singapur jest wzorem postkolonialnego państwa, które nie tylko odzyskało polityczną i kulturową autonomię, ale też błyskawicznie stało się niezależne pod względem ekonomicznym. Oficjalne opowieści, promowane przez władze danych krajów, skrywają więcej niż odsłaniają. Alfian Sa’at w każdym tekście rozdziera ideologiczną zasłonę, by zwrócić naszą uwagę na postaci i wydarzenia, o których nie można ani mówić, ani nawet pamiętać. Pisać to według Sa’ata czynić widzialnym i słyszalnym, to domagać się uznania dla tych, których zepchnięto na margines, to upominać się o prawa dla każdej i każdego, to żądać sprawiedliwości i zadośćuczynienia za krzywdy, to poszerzać przestrzeń społeczną i walczyć ze strażnikami, którzy zawężają jej granice.

Spotkanie z singapurskim autorem odbędzie się w Najlepszej Księgarni, 29 października o 18:00. Przyjdźcie koniecznie!

Jako że oba spotkania odbędą się już całkiem niedługo, zapraszamy tymczasem do lektury Szkiców malajskich – książkę znajdziecie w naszym sklepie online, w księgarni Tajfuny w Warszawie lub Krakowie, oraz w innych zaprzyjaźnionych księgarniach w Polsce.

Details

Date:
29 października, 2022
Time:
18:00 - 19:30

Venue

Najlepsza Księgarnia
Augusta Cieszkowskiego 1/3/lok. 147-148
Warszawa, mazowieckie 01-636 Poland
+ Google Map
Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.