Ng Yi-Sheng

Ng Yi-Sheng (1980) jest singapurskim pisarzem LGBTQ+. Opublikował zbiór wierszy pod tytułem last boy, za który otrzymał Singapore Literature Prize.

Ng uczył się w angielsko-chińskiej szkole w Singapurze. Studiował na Uniwersytecie Columbia literaturę porównawczą i pisanie, a później kontynuował naukę kreatywnego pisania na Uniwersytecie Wschodniej Anglii.

Jego wiersze były publikowane w antologiach (First Words, onewinged, No Other City and Love Gathers All) i czasopismach (the2ndRule, Quarterly Literary Review Singapore, Softblow, Quarto, Asian Journal and Queer) W 1998 roku wygrał konkurs poetycki organizowany przez Narodowy Uniwersytet Singapuru, a kilka lat później zwyciężył w slamie poetyckim na Writer’s Week 2003.

W 2006 roku Ng Yi-Sheng opublikował zbiór tekstów opisujących coming outy singapurskich osób queerowych, SQ21: Singapore Queers in the 21st Century. Jest również autorem sztuk teatralnych takich jak Serve, Snake, Redhill Blues. Jest autorem scenariusza spektaklu o singapurskiej gwieździe porno, Annabel Chong.

Ng występował na pierwszym gejowskim slamie ContraDiction w 2005 roku, a rok później współorganizował drugą odsłonę wydarzenia.

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Epigram Books ukazał się jego zbiór opowiadań Lion City.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.