Norman Erikson Pasaribu

Norman Erikson Pasaribu (ono/jego) to jedno z najciekawszych nazwisk młodego pokolenia indonezyjskiego światka literackiego; urodzone w 1990 roku, ale które zdążyło już zająć pierwsze miejsce w Jakarta Arts Council Poetry Competition z 2015 roku i być na shortliście Khatulistiwa Literary Award for Poetry w latach 2014 oraz 2016. Chociaż swoją karierę zawodową zaczęło jako księgowe — wykonywało ten zawód przez sześć lat zanim na dobre zajęło się pisaniem — to bardzo szybko stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowo osób piszących w swoim kraju.

Pasaribu byłi nagradzane i jako autorze prozy, między innymi za swój zbiór opowiadań „Hanya Kamu yang Tahu Berapa Lama Lagi Aku Harus Menunggu” (którego anglojęzyczny tytuł to „Only You Know How Much Longer I Should Wait”), jak i poezji — fanki i fani literatury indonezyjskiej z pewnością znają jego tomik „Sergius Mencari Bacchus”, czyli Sergius Seeks Bacchus. W swoich tekstach Pasaribu porusza wątki queerowe, co wyróżnia go na tle rodzimej kultury, gdzie tradycje religijne związane z islamem często wykluczają możliwość rozmowy na tematy łamiące społeczne tabu.

W 2022 roku nominowane do Międzynarodowej Nagrody Bookera za Happy Stories, Mostly w tłumaczeniu Tiffany Tsao. W 2024 biorek ten ukaże się w polskiej wersji językowej w Tajfunach.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.